Visual Recipes
-
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Frozen Pancakes Visual Recipe
No reviewsThis visual recipe is for making frozen pancakes in the microwave. Visual recipes make it easy to teach and p...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
French Bread in a Can Visual Recipe
No reviewsThis visual recipe is for making french bread in a can (like Pillsbury). Visual recipes make it easy to teach an...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Frozen Yeasted Dinner Rolls Visual Recipe
No reviewsThis visual recipe is for making frozen yeasted dinner rolls in the oven. Visual recipes make it easy to teach and ...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Oven Roasted Potato Fries Visual Recipe
No reviewsThis visual recipe is for making oven roasted potato fries. Visual recipes make it easy to teach and practice cooking ...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Oven Roasted Whole Chicken Visual Recipe
No reviewsThis visual recipe is for making oven roasted whole chicken. Visual recipes make it easy to teach and practice cooking skill...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Boxed Frozen Chicken Nuggets Visual Recipe
No reviewsThis visual recipe is for making boxed frozen chicken nuggets. Visual recipes make it easy to teach and practice cooking skills in...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Brown Rice VISUAL RECIPE
No reviewsThis visual recipe is for making brown rice on the stovetop. Visual recipes make it easy to teach and practice cooking skills in the ...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Microwave Rice VISUAL RECIPE
No reviewsThis visual recipe is for making rice using a microwave. Visual recipes make it easy to teach and practice cooking skills in the classroom ...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Arnold Palmer VISUAL RECIPE
No reviewsThis visual recipe is for making Arnold Palmer drinks (lemonade + tea). You will find this to be a fun end of the year, ESY, or summer activity f...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| / -
Original price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /
Steamed Green Beans VISUAL RECIPE
No reviewsThis visual recipe is for steamed green beans on the stovetop. Visual recipes make it easy to teach and practice cooking skills in the classro...
View full detailsOriginal price $1.50 - Original price $1.50Original price$1.50$1.50 - $1.50Current price $1.50| /